EN PRIMEUR 2016: 29 - Chateau Réaut

K blížícímu se konci kampaně jsme si schovali jeden bonbónek. Od doby "objevení" Ch. Croix Mouton a Conseiller jsme v Bordeaux nepadli na takovouto bombu.

Není Cadillac jako Cadillac. Ten francouzský se vyslovuje "Kadyjak" a leží přes řeku přímo naproti Sauternes. Je to apelace, kde se v drtivé většině vyrábějí jednoduchá, levná vína. Ovšem tohle se kvalitou tváří na 600,- Kč. Cadillac? Majitel však vysvětlil, oč tu běží.

To vinařství (a především jeho skvělý terroir) si před časem vyhlédl šampaňský dům Roederer, který chtěl zavést do portfolia nějaké exkluzivní Bordeaux. Koupil jej a vše zrekonstruoval. Ale pak se objevila náhlá možnost koupit Ch. Pichon Comtesse, kterou Roederer využil a Ch. Réaut už nepotřeboval. Získala ho skupina 4 nadšenců, půlka z nich z Bordeaux, půlka z Burgundska. A za finanční pomoci dalších 400 (!) podporovatelů dotáhli věci do konce.

Od první práce na vinici až k té poslední ve sklepě tu všechno funguje jako na Grand Cru Classé, včetně ručního sběru do malých přepravek i zrání vína v (50% nových) sudech. Cabernetu 37%, Merlotu 58%, Cabernetu Franc 5%.

Šťavnaté, pevné, zábavné víno se zralými tříslovinami a krásnou dochutí. K čemu to chuťově přirovnat? Nejspíše by se dalo označit za takový St. Julien z pravého břehu. Tedy jen kousek z pravého břehu, jen co přes řeku dohodíte kamenem z levého :-)

Ch. Réaut, Cadillac 224,- Kč / 8,30  EUR

 

Více informací ke kampani naleznete ZDE.

Vína EN PRIMEUR 2016 můžete objenávat v e-shopu i přes e-mail: vino@vino.cz

  
Print Friendly and PDF
Příbuzná nabídka

Chateau Réaut 2016

Bohaté a nečekaně komplexní víno z jen málo známé apelace. Lahodné, perfektně udělané.
Skladem 89 ks
Cena
480 Kč