EN PRIMEUR 2017: 02 - Beaumont, Lanessan

Bodové hodnocení různých světových hodnotitelů naleznete ZDE. Osobně si mezi nimi nejvíce považujeme J.M. Quarina, ceníme si jeho metod, způsobu hodnocení i nezávislosti. Konzistentní přístup lze vysledovat také u J. Robinson (její hodnocení ale zatím nemáme) a v podstatě i u J. Sucklinga, který se ovšem jeví jako muž "prvního dojmu" - jak na něj ten doušek zapůsobí, tak to tam napíše. Impresionista...

Opatrně hleďte zvláště na (případná) podivně nízká hodnocení - sudové vzorky, které se chutnají, představují živé, nehotové víno, jsou dosti nestabilní a navíc záleží na tom, kdy víno bylo stočeno, kdy bylo otevřeno atp. Sami jsme se s tím potkali mnohokrát - letos mj. u Chasse Spleen, které  jsme chutnali třikrát v různých dnech a na různých místech. Dvakrát to bylo zklamání a teprve třetí vzorek ukázal, jak výborné je to víno! Přičemž je jasné, že platí ten pozitivní dojem - zkazit se vzorek může z různých důvodů, ale že by se sám od sebe zlepšil, s tím jsme se nesetkali.

4x oblíbená vína z Haut Médocu: Beaumont a Paloumey velmi dobré, Lanessan a Charmail výborné. Všech vín je proti loňsku méně o 50-55%! Beaumont nám byl poprvé v historii nabídnut v omezeném množství.


Ch. Beaumont 259,- Kč (cena -5% proti loňsku)
Ch. Paloumey 272,- Kč (-4%)
Ch. Charmail 322,- Kč (-8%)
Ch. Lanessan  292,- Kč (-5%)

 

Více informací ke kampani naleznete ZDE.

Vína EN PRIMEUR 2017 můžete objednávat v e-shopu i přes e-mail:vino@vino.cz

 

  
Print Friendly and PDF
Příbuzná nabídka

Chateau Beaumont 2018

Jedno z emblematických bordeauxských vín je klasickým představitelem stylu, charakteristického pro vína Haut Médocu.

Cena bez DPH
268 Kč

Chateau Beaumont 2017

Jedno z emblematických bordeauxských vín je klasickým představitelem stylu, charakteristického pro vína Haut Médocu.

Cena bez DPH
284 Kč

Chateau Paloumey 2017

Pro milovníky klasického cabernetového stylu pěkné víno z Haut Médocu.

Cena bez DPH
300 Kč