EN PRIMEUR 2017: 08 - Croix de Beaucaillou, Lagrange, Clos du Marquis...

Pondělní dopoledne nebývá zrovna chvílí, kdy by člověk zálibně pomýšlel na víno. Ale vše se dá změnit - a vždy lze najít vzory, u nichž je možné se přiučit. Jedním z nich je René Lusseau, sklepmistr na Ducru Beaucaillou - a lze jen doufat, že ještě změní své letošní rozhodnutí odejít do důchodu. Bordeaux by bez něj bylo o hodně chudší. Tento charismatický muž má totiž v kteroukoli denní či noční hodinu přesně tu "hladinku", které je třeba k tomu, aby člověk kolem sebe šířil dobrou náladu a optimismus. Nebo ji třeba nemá, ale rozhodně tak působí. 
Každopádně vypadá už dvacet let úplně stejně a pořád z něj vyzařuje ta neutuchající, usměvavá, mile ovíněná energie. Pověstné jsou jeho degustace, při nichž důsledně dbá, aby účastníci sice plivali do plivátka, ale zbytek ze sklenic (čehokoliv, co se zrovna chutná) odlévali do připravené nádoby: "Budu dělat kohouta na víně...".  

Čímž bychom měli za prokázané, že vína ze St. Julienu přinášejí člověku radost i optimismus, navzdory tomu, že je pondělí ráno. A ne-li, tak alespoň chutnou omáčku k tomu kohoutovi... 

Tady jsou:

Croix Beaucaillou, 928,- Kč (-14% proti loňsku) 
Mimořádně lahodné a svůdné víno, bezpochyby i proto, že je v něm 52% Merlotu (zatímco u Ducru na Vás čeká plných 90% Cabernetu Sauvignon). Přinese velké potěšení brzy.

Ch. Lagrange, 918,- Kč (-14%)
Les Fiefs de Lagrange, 545,- Kč (stejná cena jako loni)
O plných 70% úrody přišli na Ch. Lagrange, byť se (v té bídě naštěstí) jednalo zejména o hůře situované parcely určené pro druhé víno. Pěkné, typické - líbilo se. Les Fiefs budou k pití hned.

Clos du Marquis, 1.078,- Kč (-12%)  
Jedním slovem vynikající. Clos du Marquis už několik let neslouží jako druhé víno z Léoville Las Case, ale zpracovává výhradně hrozny ze stejnojmenné, samostatné parcely.

Ch. Gloria, 796,- Kč (-14% proti loňsku) 
Tohle je chateau, které je vždy lepší, než byste čekali - nemá totiž žádnou klasifikaci, a tak vypadá jako "no name". Ve skutečnosti vznikly vinohrady Ch. Gloria později než klasifikace a byť k nim později přibyla i značná část vinic Grand Cru Classé, nemá na oficiální zařazení šanci. Z hlediska ceny velmi dobrá zpráva pro zákazníka...

 

Více informací ke kampani naleznete ZDE.

Vína EN PRIMEUR 2017 můžete objednávat v e-shopu i přes e-mail:vino@vino.cz

  
Print Friendly and PDF
Příbuzná nabídka

Les Fiefs de Lagrange 2012

Les Fiefs de Lagrange 2012 (2. víno Ch. Lagrange) - St. Julien
Skladem 18 ks
Cena
980 Kč