Pessac-Léognan souhrnně - en primeu 2011

Z celkově spíše průměrného výsledku apelací Pessac-Léognan a Graves vybočuje několik individuálních úspěchů.

Převážně štěrkové půdy Pessacu postavily zdejší vinaře během roku do stejných podmínek, jako jejich kolegy v Médocu. Obrácené klimatické podmínky - „léto na jaře a jaro v létě“ přinesly nejprve komplikace se suchem a později boj s plísněmi.

Prakticky již od počátku července se teploty pohybovaly pod dlouhodobým průměrem. Původní třítýdenní náskok se tak snížil na 2 týdny, i tak ale nabídl révě klidné a dlouhé vyzrávání.

Právě nižší teplotní souhrn v průběhu léta (i ve srovnání s Médocem) způsobil, že přes výbornou zralost hroznů neoplývají vína chuťovou bohatostí a celkový dojem z nich je „šedivější“, než jindy.

Tak jako všude jinde v Bordeaux byla i zde v tomto ročníku úspěšnost vinařství závislá na dokonalé a precizní práci jak během celého roku, tak především při sběru a třídění.  Jednoznačně lze pochválit Alary Haut Brion, Ch. Haut–Bailly a Ch. Smith-Haut-Lafite. Tato vína tentokráte měla blízko i k samotné špičce apelace, kde Haut Brion působil přesvědčivěji, než La Mission. Velmi dobře obstálo také Ch. Seguin a Domaine de Chevalier. Za objev roku lze považovat Ch. Haut Nouchet, které se pod novými majiteli rázně zařadilo mezi vína, jež se vyplatí do budoucna sledovat.

  
Print Friendly and PDF
Příbuzná nabídka

Chateau Haut Nouchet rouge 2018

Chateau Haut Nouchet rouge 2018 - Pessac-Léognan

Cena bez DPH
453 Kč

Chateau Haut Bergey rouge 2012

Chateau Haut Bergey rouge 2012 - Pessac-Léognan
Skladem 2 ks
Cena
716 Kč

Chateau Seguin 2018

Chateau Seguin 2018 - Pessac-Léognan

Cena bez DPH
603 Kč